O nas

O nas

Stanowimy zgrany zespół i mamy koncertowe doświadczenie. Przeczytaj o nas. Dowiedz się więcej na nasz temat.

Kim jesteśmy

Zespół Kolorowe Gitary powstał na początku 2015 roku za sprawą spotkania muzyków z wieloletnim, różnorodnym doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Muzycy tworzący zespół za cel postawili sobie popularyzację utworów legend polskiej muzyki rozrywkowej – zespołów Czerwone Gitary oraz Trzy Korony. Już po niespełna roku działalności, twórczość Kolorowych Gitar spotkała się ze sporym uznaniem i zespół zdobył III nagrodę na IV Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku. W jury Festiwalu, obok Alicji Klenczon, wdowy po Krzysztofie Klenczonie, zasiadły m. in. takie postacie polskiej muzyki rozrywkowej jak: Ryszard Poznakowski, Tomasz Jaśkiewicz, Paweł Sztompke, czy Marek Gaszyński.
Podczas koncertów z największymi przebojami tych grup, Kolorowe Gitary zabierają wielopokoleniową publiczność w sentymentalną podróż w czasie i zachęcają do tańca hasłem „Baw się razem z nami!”.
W repertuarze KOLOROWYCH GITAR znajdują się m.in. takie utwory jak: „Historia jednej znajomości”, „Takie ładne oczy”, „Kwiaty we włosach” czy „Nie zadzieraj nosa”.

 • Mirosław Kurek

  Instrumenty klawiszowe, wokal. Z muzyką związany od ósmego roku życia. Absolwent państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy. Koncertował między innymi w Bahrajnie, w Niemczech, krajach skandynawskich, Jugosławii.
  W latach 2003-2015 współtworzył zespół Wędrowne Gitary.

 • Kuba Wierzbicki

  Gitara akustyczna, wokal. Charyzmatyczny wokalista, konferansjer i "wodzirej" z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 • Mariusz Łuczak

  Perkusja. Muzyk współpracujący w latach 2004-2007 z Marcinem Rozynkiem. Brał udział w nagraniu płyty „NASTĘPNY BĘDZIESZ TY” oraz „ON OFF”. W latach 2003-2015 współtworzył zespół Wędrowne Gitary.

 • Wiesław Markowski

  Gitara basowa, wokal. Współpracujący m.in. z bluesowym zespołem „Po Godzinach”. Na Przeglądzie Zespołów 24-tego Festiwalu Blues nad Bobrem Kruszyn 2014, grupa zajęła I Miejsce, a Wiesiek otrzymał nagrodę indywidualną dla najlepszego basisty festiwalu. W latach 2003-2015 współtworzył zespół Wędrowne Gitary.

 • Krzysztof Grajczak

  Gitary elektryczne, wokal. Ukończył Studia wyższe na kierunku Muzyka Estradowa w PWSZ w Lesznie. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Wieloletnie doświadczenie sceniczne. Pomysłodawca i założyciel zespołu bluesowego Trampled Cole, oraz gitarzysta zespołu Berlin Blues. Do jego osiągnięć zaliczyć należy II miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „In… Canto Sul Garda” we Włoszech.

Organizujesz wydarzenie?

Szukasz grupy która wzbogaci Twój line-up? Zadzwoń do nas lub napisz. Na pewno się dogadamy.